Okolica

klodawa1

 

KĄPIELISKO W KŁODAWIE

4 kilometry od Ośrodka Azyl, we wsi Kłodawa znajduje się piaszczysta plaża i strzeżone kąpielisko. Przy plaży znajduje się pomost oraz ogrodzone siatką miejsce do kąpieli przeznaczone dla małych dzieci. Na miejsciu można wypożyczyć kajaki i rowery wodne.

 

 

o1

ZOO SAFARI ŚWIERKOCIN

ZOO SAFARI pierwszym ZOO dzikich zwierząt w Polsce, unikatowym poprzez fakt, że można przez nie przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta trzymane w zamknięciu w sposób stanowiący rewolucyjny przełom w tej dziedzinie. Droga Safari jest przystosowana do przejazdu autobusem i samochodem w 3 sekcjach: Afryka, Indie, Mongolia. Oczywiście możesz jeżdzić po SAFARI jak długo chcesz! Dla dzieci nie lada atrakcją jest mini zoo, gdzie znajdują się owieczki, kózki, króliczki, słodkie surykatki oraz żółwie stepowe. Dzieci mogą nie tylko dotknąć i zrobić sobie zdjęcie ze zwierzątkami, ale również je nakarmić!

www.zoo-safari.com.pl

2 rejon umocniony

MIĘDZYRZECKI REJON UMOCNIONY

Długi na 30 km Międzyrzecki Rejon Umocnień składa się z trzech linii obronnych. Najważniejsze znaczenie miała linia środkowa, którą tworzyły potężne żelazobetonowe bunkry, zwane Panzwerkami. Grubość ścian i sufitów tych budowlii dochodzi do 2,5 m. Do bojowego wyposażenia schronów należały stalowe kopuły pancerne, miotacze ognia, karabiny i pierwsze na świecie maszynowe moździeże. Panzerwerki wyposazono w klatki schodowe i windy. Pod bunkrami były koszary, a w nich kwatery, pomieszczenia socjelne, magazyny, warsztaty, zbiorniki na paliwo, skłądy broni, siłownie elektryczne.

www.bunkry.pl

3 przelewice

OGRÓD BOTANICZNY W PRZELEWICACH

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach to perła przyrodnicza Pomorza Zachodniego i jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. Bogata kolekcja drzew i krzewów ze strefy klimatu umiarkowanego całego świata na powierzchni 30 ha przyciąga tysiące turystów. W odbudowanym w 2006 r. XIX wiecznym pałacu mieszczą się sale konferencyjne, szkoleniowe, laboratoria i pokoje gościnne.

www.ogrodprzelewice.pl

4 park dinozaurw

PARK JURAJSKI

"Park Dinozaurów Nowiny Wielkie" został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkie odwiedzające go osoby, niezależnie od wieku. Wycieczka w prehistorię będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczy wszystkim wiele wrażeń. Po zapadnięciu zmroku podświetlone modele dinozaurów stwarzają niesamowite wrażenie. Miło spędzając czas można się tutaj wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi. Dla wymagających istnieje możliwość zwiedzania Parku z przewodnikiem.

www.park-dinozaurow.pl

5 sowianka

CENTRUM REHABILITACYJNO-SPORTOWE "SŁOWIANKA"

Centrum Sportowo - Rehabilitacyjne "Słowianka" jest nowoczesnym kompleksem sportowym, malowniczo położonym w Parku Słowiańskim w Gorzowie Wielkopolskim. Wizytówką jest jeden z najnowocześniejszych w Polsce, basen sportowy o wymiarach olimpijskich , wyposażony w profesjonalny , elektroniczny system do pomiaru czasu dla pływaków . Słowianka jest idealnym miejscem do organizowania zgrupowań i prestiżowych imprez sportowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

www.slowianka.pl

konie1

JAZDA KONNA

Miłośników jazdy konnej zapraszamy do Nowego Polichna. Można tam skorzystać z nauki jazdy konnej, przejechać się bryczką lub wybrać się na rajd w teren. Ceny są przystępne i wahają się od 20 do 30 zł za godzinę jazdy w siodle.

www.mh-jazdakonna.com

7 parowozownia

PAROWOZOWNIA WOLSZTYN

Ponad 20 różnych eksponatów, w tym parowozy towarowe konstrukcji niemieckiej serii: Ty1, Ty2, Ty3, Ty42, Ty43, Ty5 oraz najcięższy parowóz zbudowany dla PKP Ty51-223 z roku 1957 produkcji zakładów Cegielskiego w Poznaniu. Gamę parowozów uzupełnia dwanaście dwu - i trzyosiowych historycznych wagonów osobowych z lat 1909 – 1930 oraz różnego rodzaju tabor specjalny – pług odśnieżny z 1883 r,. parowóz bezogniowy z 1912 r. dźwig warsztatowy o napędzie ręcznym z 1913 r.

www.parowozowniawolsztyn.pl

8 templariusze

KAPLICA TEMPLARIUSZY CHWARSZCZANY

Reliktem zabudowy chwarszczańskiej komandorii templariuszy jest wytworna gotycka kaplica usytuowana w północno - zachodniej części założenia. W jej miejscu, około połowy XIII wieku templariusze wybudowali romańską, kamienną kaplicę. Była to podłużna, jednonawowa budowla nakryta dwuspadowym dachem. Jak się przypuszcza, jej program architektoniczny mógł być podobny lub identyczny do kaplicy templariuszy w Rurce na terenie Pomorza Zachodniego. Niewielkie rozmiary i prosty układ przestrzenny pierwszej kaplicy chwarszczańskiej odnosiły ją do wiejskich kościołów parafialnych wznoszonych w regionie, w tym także na terenie dóbr zakonnych. Pomimo wyboru takiej formy architektonicznej, umieszczenie świątyni w obrębie majdanu podnosiło ją do wyjątkowej rangi.

www.templariusze.org

Bez nazwy-1

STARY KOSTRZYN

Najciekawszym zabytkiem dzisiejszego Kostrzyna są "Kostrzyńskie Pompeje" - ruiny kostrzyńskiej twierdzy i Starego Miasta z zachowaną siatką ulic. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem posiadało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś projektowana rekonstrukcja nabiera realnych kształtów

www.muzeum.kostrzyn.pl

sad

FORT SARBINOWO

Pracę budowlane nad fortem zaczęto 30 kwietnia 1883 r. Zakończono je w grudniu 1887r. W ich wyniku powstał fort ceglany o typowym zarysie architektonicznym "Fortu Biehlera". Charakteryzuję go wał górny, wał dolny oraz sucha fosa broniona działami ukrytymi w kaponierach jak i przez dwie baterie zamykające dostęp do fortu. Z górnego wału korzystała artyleria, której załoga umieszczała armaty w działobitniach obwarowanych poprzecznicami. Poprzecznica na osi forty mieści klatkę schodową łącząca górną kondygnację koszar czołowych z drogą wałową.

www.bramalubuska.pl

 

 

 

 

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź